Շվեյցարիայի իշխանություններն ընդլայնել են հակառուսական պատժամիջոցների ցանկը
Շվեյցարիան պատժամիջոցների ցանկում ներառել է Ռուսաստանի Դաշնության 141 քաղաքացու և 49 իրավաբանական անձի։ Այս մասին հայտնում է Շվեյցարիայի էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Ինչպես ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ, Ռուսաստանի քաղաքացիների և ընկերությունների նկատմամբ պատժամիջոցներ են սահմանվում ուկրաինական իրադարձությունների պատճառով։ Այսպիսով, Շվեյցարիան աջակցում է Եվրոմիության քաղաքականությանը։
Ավելի վաղ Եվրոմիությունը նոր պատժամիջոցներ էր սահմանել 190 անձանց նկատմամբ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության 141 քաղաքացիների և 49 իրավաբանական անձանց։ Ցուցակում ընդգրկված են քաղաքական գործիչներ, ռազմական ղեկավարներ, դատավորներ, լրագրողներ, կազմակերպություններից՝ պետական ​​մարմիններ, քաղաքական կուսակցություններ, հեռուստաալիքներ և ֆինանսական հաստատություններ։