ԱՄՆ Քոնգրեսը չի կրճատի Ուկրաինային տրամադրվող ռազմական օգնությունը. Սալիվան
ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը ճեպազրույցի ժամանակ ասել է, որ ԱՄՆ վարչակազմը չի ակնկալում, որ Քոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի կողմից ծրագրված պաշտպանական ծախսերի կրճատումները կանդրադառնան Ուկրաինային օգնության վրա։ Սալիվանն ասել է, որ վարչակազմը 37 միլիարդ դոլար էր խնդրում նոր ֆինանսական տարվա համար՝ Կիևին օգնելու նպատակով, սակայն Քոնգրեսն այդ գումարը հասցրեց 45 միլիարդ դոլարի:
«Այս գումարը հատկացվել է»,- ասել է նա։
Սալիվանը հավելել է, որ հավանականություն չի տեսնում, որ գումարը կարող է վերանայվել, և նաև վստահություն է հայտնել, որ նոր Քոնգրեսում օրենսդիրների փոքրամասնությունը չի կարողանա ազդել ամերիկյան օգնության շարունակման վրա։