Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների սահմանումը գնալով դժվարանում է. ԵՄ աղբյուր
ԵՄ-ն կասկածում է այս տարի Մոսկվայի նկատմամբ նույն արագությամբ և նույն ծավալով սահմանափակումներ կիրառելու հնարավորությանը, ինչ անցյալ տարի էր, RIA Novosti-ին հայտնել է ասոցիացիայի աղբյուրը։
«Գնալով ավելի դժվար է դառնում Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կիրառելը, իհարկե, դրա համար շատ տեղ չկա: Գործիքների մեծ մասն արդեն օգտագործվել է: Վստահաբար կարելի է ասել, որ այն ծավալն ու արագությունը, որով ԵՄ-ն պատրաստեց 2022 թվականին Ռուսաստանի դեմ հաստատված պատժամիջոցների փաթեթները նույնը չեն լինի նոր տարում»,- ասել է աղբյուրը։
Նրա խոսքով՝ ԵՄ-ն ներկայումս չի քննարկում հակառուսական պատժամիջոցների նոր փաթեթը, աղբյուրը չի բացառել, որ վաղ թե ուշ ադամանդի և միջուկային արդյունաբերությունը կարող է ընկնել սահմանափակումների տակ։