Արաբական ծովում մեկնարկել են Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի համատեղ զորավարժությունները
Արաբական ծովում մեկնարկել են Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի՝ «Ծովային անվտանգության գոտի - 2023» եռակողմ ռազմածովային զորավարժությունները։
Այս մասին ասված է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։
«Այսօր Արաբական ծովի ջրերում Իրանի Իսլամական Հանրապետության Չահբահար նավահանգստի մոտ մեկնարկել են «Ծովային անվտանգության գոտի - 2023» եռակողմ ռազմածովային զորավարժությունները՝ Ռուսաստանի Դաշնության նավատորմի, Չինաստանի Ժողովրդա-ազատագրական բանակի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության ռազմածովային ուժերի մասնակցությամբ»,- հայտնել են ռազմական գերատեսչությունից։
Ռուսական կողմը ներկայացված է Հյուսիսային նավատորմի նավերի ջոկատով՝ «Խորհրդային Միության նավատորմի ծովակալ Գորշկով» ֆրեգատով և «Կամա» ծովային միջին տանկերով։