Հնդկաստանը դարձել է առաջին երկիրը, որը միաժամանակ ոչնչացրել է 4 օդային թիրախ՝ «երկիր-օդ» դասի համալիրի օգնությամբ
![]() 806 Երկուշաբթի, 18 դեկտեմբերի, 2023 թ., 14:24 Հնդկաստանը դարձել է աշխարհում առաջին երկիրը, որը միաժամանակ ոչնչացրել է 4 օդային թիրախ՝ «երկիր-օդ» դասի համալիրի օգնությամբ՝ Հնդկաստանի ռազմաօդային ուժերի և պաշտպանության նախարարության կողմից անցկացված փորձարկումների ընթացքում: Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է ռազմական փորձագետ Դավիթ Աքելյանը: Փորձագետը հրապարակել է համալիրի պատկերը: Ըստ որոշ լրատվամիջոցների՝ հենց այդ համալիրն է Հայաստանը ձեռք բերել Հնդկաստանից: |