Պակիստանը նոր վարչապետ ունի
Պակիստանի նոր վարչապետ է ընտրվել 72-ամյա Շեհբեզ Շարիֆը, հայտնում է Geo TV-ն։ «Շարիֆը վարչապետ է ընտրվել 201 ձայնով, Օմար Այուբը ստացել է ընդամենը 92 ձայն»,- հայտնել է խորհրդարանի նախագահ Այազ Սադիկը։
Շարիֆը ղեկավարել է Պակիստանի կոալիցիոն կառավարությունը 2022 թվականին, մինչ այդ զբաղեցրել նախարարի պաշտոն։ Նա առանցքային դեր է ունեցել ֆինանսական ճգնաժամը կանխելու գործում՝ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հետ գործարք կնքելով։
«Ընտրությունների արդյունքը ժողովուրդն է որոշում, ոչ թե Վահագն Հովակիմյանը՝ իր գրիչով»․ Իվետա Տոնոյան
115:42
Արարատ Միրզոյանը ԵՄ երկրներին հորդորել է արագացնել ՀՀ-ին աջակցելու քայլերը
2815:24
«Նիկոլը դարձավ այն ղեկավարը, որի դեմ ինքը պայքարում էր 20 տարուց ավելի»․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)
2815:18
«Թույլ չենք տալու հայ ժողովրդի տապալումը»․ Սամվել Կարապետյանի հարցազրույցը՝ ԶԼՄ ղեկավարներին (տեսանյութ)
3515:12
«Տեղի է ունենում անցումը հիբրիդայինից՝ դասական ավտորիտարիզմի»․ Հակոբ Բադալյան
3415:06
«Յուրաքանչյուր արևմտյան ադրբեջանցի իրավունք ունի վերադառնալ իր նախնիների հողերը»․ Ասկերով
7314:36
«Համախմբումը վաղուց է տեղի ունեցել․ չէին հայտարարում, որ ժողովրդի տրամադրությունը չընկնի»․ Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)