«Արդյո՞ք «Զարյա 3» է օգտագործվել հունիսի 12-ին»․ հարցում՝ ՆԳ նախարարին
![]() 225 Հինգշաբթի, 25 հուլիսի, 2024 թ., 10:06 Մինչ օրս դեռևս պատշաճ տեղեկություն չի հաղորդվում, թե հունիսի 12-ին Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ժամանակ ի՞նչ տեսակի նռնակներ են կիրառվել: Լրատվականը ստացել է Քննչական կոմիտեի պատասխանը, որտեղ կրկին նշված չէ՝ ի վերջո ի՞նչ հատուկ միջոց է կիրառվել ցուցարարների դեմ հունիսի 12-ին: Քննչականից լրատվականի գրավոր հարցմանն ի պատասխան նշել են, որ հունիսի 12-ի դեպքերի առնչությամբ հարուցվել է 2 քրեական վարույթ, որոնք միացվել են մեկ վարույթում: Ուշագրավ է նաև, որ արդեն հուլիսի 12-ին Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն է փոփոխություններ կատարել այս տարի մայիսի 16-ին ընդունված ՀՀ ՆԳՆ-ի կողմից գաղտնագրման ենթակա տեղեկությունների ընդլայնված գերատեսչական ցանկը հաստատելու մասին ՆԳ նախարարի թիվ 48-Լ հրամանի մեջ ու ՀՀ ՆԳՆ-ում հատուկ միջոցների առկայության, դրանց տեսակի ու քանակի մասին տեղեկությունը դարձրել գաղտնի»: |