Բլինքենը ժամանել է Իսրայել
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը ժամանել է Իսրայել՝ Գազայի հատվածում հնարավոր հրադադարի և պատանդների ազատ արձակման շուրջ առաջիկա բանակցությունների նախաշեմին: Բլինքենի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թել Ավիվի Բեն Գուրիոնի անվան օդանավակայանում, հաղորդում է AFP-ն։
Օգոստոսի 19-ին նա կհանդիպի Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի, պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի և նախագահ Իցհակ Հերցոգի հետ, իսկ օգոստոսի 20-ին կմեկնի Եգիպտոս:
Նշվում է, որ Բլինքենը կոչ կանի խուսափել էսկալացիայից կամ ցանկացած այլ գործողություններից, որոնք կարող են խաթարել համաձայնագիր կնքելու ունակությունը։