Լիբանանն Իսրայելին մեղադրել է հրադադարը խախտելու մեջ
Լիբանանի բանակը հայտարարել է, որ նոյեմբերի 27-ին և 28-ին իսրայելցի զինվորականները մի քանի անգամ խախտել են Լիբանանի օդային տարածքը և տարբեր զինատեսակներից հարվածներ հասցրել։ Իսրայելցի զինվորականններն իրենց հերթին ասել են, որ «ահաբեկչական ակտիվություն» են նկատել այն պահեստի տարածքում, որտեղ «Հեզբոլլահ»-ը հրթիռներ է պահում, հաղորդում է НТВ-ն։
Ավելի ուշ ելույթ է ունեցել նաև Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուն ու ասել, որ «Իսրայելը պատրաստ կլինի լայնամասշտաբ պատերազմի Լիբանանում, եթե հրադադարը խաթարվի «Հեզբոլլահ» շարժման կողմից։