«Վլադիկավկազում հրդեհի պատճառն անօդաչու թռչող սարքի բեկորներն էին»․ Մենյայլո
Վլադիկավկազի առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի պատճառը ՀՕՊ ուժերի կողմից խոցված անօդաչու թռչող սարքի բեկորներն էին, այս մասին թելեգրամյան ալիքում հայտնել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն։
«ՌԴ ՊՆ տվյալներով՝ Վլադիկավկազի առևտրի կենտրոնում պայթյունի և հրդեհի պատճառ են դարձել խոցված ԱԹՍ-ի բեկորները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մենյայլոյի խոսքով՝ այս վարկածը հաստատվում է քննչական և օպերատիվ գործողությունների նախնական արդյունքներով։ «Առևտրի կենտրոնի տեսահսկման տեսախցիկները ցույց են տալիս, որ պայթյունը տեղի է ունեցել դրսում»,- նշել է շրջանի ղեկավարը։