Հոսպիտալում մահացած զինվորը Սյունիքի մարզից էր
![]() 356 Կիրակի, 23 փետրվարի, 2025 թ., 00:36 Երևանի զինվորական հոսպիտալում մահացած ժամկետային զինծառայող Արտակ Վարդանյանը Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքից էր, ընտանքի միակ որդին: Սիսիանի բնակիչները NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնել են, որ նախնական տեղեկություններով տղան մահացել է թոքաբորբի հետևանքով: «Շատ լավ, շնորհքով, խելացի տղա էր, համեստության տիպար: Ապրում էր ծնողների ու քրոջ հետ: Արտակը Իջևանում էր ծառայում. ինքը քաշի խնդիր ուներ, բանակ չպետք է գնար, բայց զորակոչեցին: Մնացին մայրն ու քույրը: Մայրը հասցրել է Սիսիանից հասնել Երևան՝ հոսպիտալ, տեսնել որդուն, որից հետո նոր գրանցվել է տղայի մահը: Սարսափելի ցավ է բոլորիս համար, խոսքեր չկան...»,- նշել է Սիսիանի բնակիչներից մեկը: ![]() |
«ԱՄՆ-ում սպասվում է տորնադոների համատարած բռնկում, սաստիկ փոթորիկներ, հորդառատ անձնրևներ և խոշոր կարկուտ». Լևոն Ազիզյան (լուսանկար)