«Թրամփը Մոսկվային վերջնագիր է տվել՝ ժամանակ շահելու համար»․ #Steigan
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Մոսկվային 50 օրվա վերջնագիր է տվել՝ ժամանակ շահելու և այդպիսով հակառուսական պատժամիջոցների կիրառումը հետաձգելու համար, գրում է Steigan լրատվականը։
Ինչպես նշվում է հրապարակման մեջ, Սպիտակ տան ղեկավարը որոշել է 50 օր շահել, նախքան ԱՄՆ-ի Սենատը կստիպի իրեն Ռուսաստանի դեմ երկրորդական պատժամիջոցներ կիրառել։
«Այսպիսով, հուլիսի 14-ի հայտարարությունն ավելի շատ ներքին, քան արտաքին քաղաքականության հարց էր»,- նշվում է հոդվածում։
Ավելի վաղ Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ն Ռուսաստանի դեմ մաքսատուրքեր և պատժամիջոցներ կսահմանի, եթե 50 օրվա ընթացքում Ուկրաինայի վերաբերյալ համաձայնագիր չլինի։