Սիդնեյում սպանվել է UFC նախկին մարտիկ Սուման Մոխտարյանը
Ավստրալիայի Սիդնեյ քաղաքի արվարձանում սպանվել է Ultimate Fighting Championship (UFC) նախկին մարտիկ Սուման Մոխտարյանը։
Ոստիկանությունը ժամանել է դեպքի վայր և հայտնաբերել Մոխտարյանի մարմինը՝ հրազենային վերքերով։
Հանցագործության վայրի մոտակայքում հայտնաբերվել է այրված մեքենա։ Հետաքննիչները հետաքննում են երկու միջադեպերի միջև կապը։ Կրակողը ներկայումս որոնվում է, և ոստիկանությունը նշել է, որ հարձակումը նախապես պլանավորված է եղել։
Ավելի վաղ՝ 2024 թվականի փետրվարին, Մոխտարյանը մահափորձի թիրախ էր դարձել իր մարզասրահի մոտ։ Մարզիկի կերպարանքով քողարկված զինված անձը փորձել է սպանել մարտիկին, բայց Մոխտարյանը ողջ է մնացել։
Մոխտարյանը 33 տարեկան էր և մասնակցել էր UFC-ի երեք մենամարտի՝ կրելով երեք պարտություն։ Սպորտից հեռանալուց հետո նա մարզչական կարիերա էր սկսել։