«Մենք նորություններ ունենք Իրանի մասին». Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ամերիկյան կողմը նոր տեղեկություններ է ստացել Իրանում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ։ Վաշինգթոնը տեղեկություններ է ստացել, որ երկրում սպանություններն ու մահապատիժները դադարեցվել են, և որ հետագա մահապատիժներ չեն նախատեսվում։
«Մենք նորություններ ունենք Իրանի մասին, որոնք կցանկանայինք կիսվել։ Մենք տեղեկություններ ենք ստացել, որ սպանություններն ու մահապատիժները դադարեցվել են, և որ հետագա մահապատիժների ծրագրեր չկան։ Մենք կստուգենք դա։ Հակառակ դեպքում մենք շատ հիասթափված կլինենք», - ասել է Թրամփը։
Նա ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն մտադիր է ստուգել ստացված տեղեկատվությունը և իր որոշումը կհիմնի իրավիճակի իրական զարգացման վրա։