ԱՄՆ-ի բանակի 6 լիցքավորիչ-ինքնաթիռ լքել է Կատարի ավիաբազան
ԱՄՆ-ի բանակի 6 լիցքավորիչ-ինքնաթիռ թռիչք է կատարել Կատարի Ալ Ուդեյդ ավիաբազայից և ուղղություն վերցրել դեպի հարավ: Ամերիկացի զինծառայողներին նախկինում խորհուրդ էր տրվել լքել բազան մինչև գիշերը՝ տարածաշրջանում իրավիճակի սրման պատճառով։
Միևնույն ժամանակ, ուժեղացվում են ավիացիոն անվտանգության միջոցառումները: Թռիչքների հետևման ծառայությունը հայտնել է, որ Գերմանիան NOTAM նախազգուշացում է տվել՝ խորհուրդ տալով գերմանական ավիաընկերություններին զերծ մնալ Իրանի օդային տարածք մուտք գործելուց։
Այս ֆոնին Մեծ Բրիտանիան որոշել է ժամանակավորապես դադարեցնել Թեհրանում իր դեսպանատան գործունեությունը: