Ինդոնեզիայում լեռան գագաթին հայտնաբերել են ռադարներից անհետացած ինքնաթիռը
Ինդոնեզիայի Հարավային Սուլավեսի նահանգում Բուլուսարաունգ լեռան գագաթին փրկարարները գտել են ռադարներից անհետացած «Ինդոնեզիայի ավիափոխադրող» ընկերության ինքնաթիռը, հաղորդում է Antara-ն:
Ինդոնեզական Detik լրատվական կայքը հայտնել է, որ շաբաթ օրը Հարավային Սուլավեսի նահանգի Մարոս Ռեջենսի քաղաքի մոտակայքում կապը կորել է Indonesia Air Transport-ի ինքնաթիռի հետ։ Ինքնաթիռում եղել է 11 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի ութ անդամ։
«ATR 42-500 ինքնաթիռը, որի մասին նախկինում հայտարարվել էր անհետ կորած, հայտնաբերվել է Հարավային Սուլավեսի նահանգի Պանգկեպ շրջանի Բուլուսարաունգ լեռան գագաթին՝ Ինդոնեզիայի որոնողական-փրկարարական ծառայության կողմից կիրակի առավոտյան իրականացվող որոնողական գործողության ընթացքում», - ասվում է հրատարակության մեջ։
Ըստ «Antara»-ի՝ տարհանումը կախված է եղանակային պայմաններից, և ներկայումս դեպքի վայրում ուժեղ քամի և մառախուղ է։ Ուղղաթիռները փնտրում են անվտանգ վայրէջքի վայր՝ փրկարարական խմբեր տեղակայելու համար։
Ինքնաթիռը ուղևորվում էր Ջոգյակարտայից դեպի Մակասար։ Հրապարակման պահին զոհերի կամ ողջ մնացածների մասին տեղեկություններ չկան։