VK Video-ն փոխում է դիտումների հաշվարկման սկզբունքը
Այս տարվա սկզբից VK Video հարթակը ներդրել է դիտումների նոր մոտեցում բոլոր հեղինակների համար: Դիտումներն այժմ հաշվարկվում են, եթե օգտատերը տեսանյութը դիտել է առնվազն հինգ վայրկյան:
Այս թարմացումը վերաբերում է բոլոր երկարամետրաժ տեսանյութերին: Այն նպատակ ունի բարձրացնելու չափանիշների թափանցիկությունը և բարելավելու վերլուծությունների որակը: Նոր հաշվարկման տրամաբանությունը թույլ է տալիս ավելի ճշգրիտ արտացոլել լսարանի հետաքրքրությունը բովանդակության նկատմամբ և դիտումների հաշվարկը դարձնում է արդյունավետ գործիք ստեղծողների և գովազդատուների համար: «Հինգ վայրկյանի շեմն ընտրվել է ամբողջ աշխարհում տեսահոսթինգի ծառայությունների լավագույն փորձին համապատասխան: Ստեղծողների և գովազդատուների հետ վստահության կառուցումը կարևոր է VK Video-ի համար, և մենք կարծում ենք, որ լսարանի իրական ներգրավվածության վրա կենտրոնանալը կնպաստի դրան»,- նշել է VK-ի երաժշտական ​​և վիդեոծառայությունների փոխնախագահ Նիկոլայ Դուքսինը:
«Օգտատերերի մեծամասնությունը երկարամետրաժ բովանդակություն է դիտում բջջային սարքերի և հեռուստացույցի համար նախատեսված առանձին VK Video հավելվածում: Ժամանակն է ներդնելու հստակ և թափանցիկ դիտումների հաշվարկման մեթոդաբանություն և սկսել ծառայության զարգացման նոր գլուխ», - հավելել է հարթակի գործադիր տնօրեն Մարիաննա Մաքսիմովսկայան: Նոր կանոնը վերաբերում է միայն մեթոդաբանության ներդրումից հետո վերբեռնված տեսանյութերին: Պատմական տվյալները չեն վերահաշվարկվի և կմնան անփոփոխ: Բոլոր մյուս չափանիշները՝ դիտումները, լայքերը, մեկնաբանությունները և բաժանորդագրությունները, կշարունակեն գործել նախկինի պես: