Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանը տուգանել է Ռուսաստանում Ուկրաինայի դեսպանատանը
ՏԱՍՍ-ի կողմից ձեռք բերված գործի նյութերի համաձայն՝ Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանը Ռուսաստանում Ուկրաինայի դեսպանատից որոշել է բռնագանձել էներգամատակարարման համար չվճարված 5.5 միլիոն ռուբլու պարտք։
Դատական ​​փաստաթղթերի համաձայն՝ դատարանը բավարարել է Մոսկվայի Միացյալ Էներգետիկ Ընկերության կողմից էլեկտրաէներգիայի և ջերմության պարտքի գանձման վերաբերյալ ներկայացված հայցը։ Հայցերից մեկում դիվանագիտական ​​ներկայացուցչությանը պարտավորեցվել է վճարել ավելի քան 3.46 միլիոն ռուբլի՝ որպես հիմնական գումար, մոտ 180,000 ռուբլի՝ որպես տուգանք և պետական ​​տուրք։ Ավելին, տուգանքները կշարունակեն կուտակվել մինչև իրական վճարումը։
Ավելին, դատարանը բավարարել է էներգետիկ ընկերության կողմից ներկայացված մեկ այլ հայց՝ ավելի քան 2 միլիոն ռուբլու չափով, ներառյալ տուգանքները, տույժերը և ուշացած վճարման լրացուցիչ տույժերը։
Գործի նյութերի համաձայն՝ պարտքը կուտակվել է Մոսկվայում դեսպանատան շենքի էներգամատակարարման ժամանակահատվածում։