«ԱՄՆ-ն կարող է Իրանի դեմ գործողությունն իրականացնել առնվազն 100 օր»․ #Politico
ԱՄՆ-ն դիտարկում է Իրանի դեմ առնվազն 100 օր տևողությամբ գործողություն անցկացնելու հնարավորությունը, և այն, հավանաբար, կարող է նաև երկարաձգվել մինչև սեպտեմբեր, հաղորդում է Politico-ն՝ հղում կատարելով Փենթագոնի ներքին փաստաթղթին։
«ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությունը խնդրում է Փենթագոնին ռազմական հետախուզության ավելի շատ սպաներ ուղարկել Ֆլորիդայի Տամպա քաղաքի իր կենտրոնակայան՝ առնվազն 100 օր, իսկ հավանաբար՝ մինչև սեպտեմբեր ներառյալ Իրանի դեմ գործողություններին աջակցելու համար», - գրում է լրատվամիջոցը՝ հղում կատարելով իր տրամադրության տակ հայտնված ծանուցումը:
Ավելի վաղ Փենթագոնի ղեկավար Փիթ Հեգսեթը չի բացառել, որ գործողությունը կարող է երկարաձգվել մինչև ութ շաբաթ՝ նախկինում հայտարարված 4–5 շաբաթվա փոխարեն։