Թրամփը հայտնել է, որ Իրանի հետ պատերազմը շուտով կավարտվի
Իրանի հետ պատերազմը «շուտով» կավարտվի, քանի որ երկիրը «գրեթե ոչինչ չունի թիրախավորելու»,- Axios-ին ասել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Երբ ես ցանկանամ, որ այն ավարտվի, այն կավարտվի», - ասել է Սպիտակ տան ղեկավարը։ Ըստ ամերիկացի նախագահի՝ «պատերազմը հիանալի է ընթանում», և ԱՄՆ-ն ու Իսրայելը «շատ ավելի շուտ են հասել ժամանակացույցին»։ «Մենք ավելի շատ վնաս ենք հասցրել, քան կարծում էինք», - ասել է նա։
Թրամփը կարծում է, որ Իրանը թշնամաբար է տրամադրված ոչ միայն Իսրայելի և ԱՄՆ-ի, այլև Պարսից ծոցի բոլոր երկրների և ամբողջ Մերձավոր Արևելքի նկատմամբ։
«Նրանք հետապնդում էին Մերձավոր Արևելքի մնացած մասին։ Նրանք վճարում են իրենց պատճառած 47 տարվա մահվան և ավերածությունների համար։ Սա վրեժխնդրություն է։ Նրանք այդքան հեշտությամբ չեն խուսափի դրանից»,- ասել է ԱՄՆ-ի նախագահը։