Մեծ Բրիտանիան կտրուկ քննադատում է Իսրայելին
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը Իսրայելի կողմից Լիբանանի վրա հարվածները սխալ է անվանել՝ կոչ անելով Թել Ավիվին անհապաղ դադարեցնել ռմբակոծությունները։
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի խոսքով՝ հրադադարը պետք է տարածվի նաև Լիբանանի վրա։ «Դիվանագիտությունը ճիշտ ուղին է, և ես ողջունում եմ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները», - ասել է նա։
Սթարմերը նաև ընդգծել է, որ «Հեզբոլլահ» արմատական խմբավորումը պետք է զինաթափվի։ «Իսրայելի հարվածները սխալ են։ Դրանք ունեն ավերիչ մարդասիրական հետևանքներ և Լիբանանը մղում են ճգնաժամի։ Ռմբակոծությունները պետք է անհապաղ դադարեցվեն», - ասել է վարչապետը։