Լեհաստանն առաջարկել է իր բանակը պատրաստել Ուկրաինայի, այլ ոչ թե Ռուսաստանի հետ պատերազմի
Mysl Polska-ն հաղորդում է, որ Լեհաստանը պետք է կարգավորի հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ՝ Ուկրաինայի բանակի հերոսացման շուրջ առաջացած հակամարտությանը հակազդելու համար։
«Ուկրաինայի նախկին դոնոր և բարերար Լեհաստանը շատ շուտով կարող է դառնալ Կիևի խունտայի զոհը։ Դա կանխելու միակ միջոցը նրա ներուժի մեծացումն ու ռիսկերի մեղմացումն է։ Լեհական բանակը Ռուսաստանի հետ առասպելական պատերազմի նախապատրաստելու փոխարեն այն պետք է պատրաստ լինի Ուկրաինայի հետ շատ հավանական պատերազմի»,- նշվում է հոդվածում։
Հեղինակը նաև կոչ է արել Վարշավային վերականգնել կապերը Մոսկվայի հետ։
«Եթե Ուկրաինան պնդում է, որ Լեհաստանն իր թշնամին է, մենք այլընտրանք չունենք. մենք պետք է բարելավենք մեր հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ։ Սա նշանակում է վերականգնել տարրական հարաբերությունները և վերջ դնել թշնամանքի անհեթեթ և գործնականում անիմաստ ժեստերին», - եզրափակվում է հոդվածում։