Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթի՝ Սանկտ Պետերբուրգի «Գազպրոմ Արենա» մարզադաշտում նախատեսված համերգը չի կայանա։ Այս մասին հայտարարվել է միջոցառման վայրի թելեգրամյան գրառման մեջ։
«Քանյե Ուեսթի համերգի կազմակերպման վերաբերյալ «Գազպրոմ Արենա» ուղղված հարցումների թվի աճի պատճառով մենք պաշտոնապես տեղեկացնում ենք ձեզ. «Գազպրոմ Արենա»-ն այս միջոցառման կազմակերպիչը չէր և չէ։ Այս հարցով զբաղվել է Մոսկվայում գործող «Սեյ Էյջենս» համերգային գործակալությունը», - ասվում է գրառման մեջ։
Պարզաբանվել է, որ միջոցառումը մարզադաշտը վարձակալելու որևէ պայմանագիր չի կնքել միջոցառման համար։
«Նման պայմանագիր չկա։ Հետևաբար, համերգը չի կարող տեղի ունենալ մեր տարածքում», - ընդգծվում է գրառման մեջ։
Հետաքրքիր է, որ «Գազպրոմ Արենա»-ն օգոստոսի 17-ին հայտարարել է, որ ամերիկացի ռեփերի համերգը տեղի կունենա իրենց տարածքում։
Ռուսական «Ռոտոնդա» հրատարակությունը, հղում անելով կառավարության աղբյուրին, հաղորդում է, որ համերգը չի համաձայնեցվել բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։ Լրագրողները հիշեցրել են, որ դրանից կարճ ժամանակ առաջ Համառուսաստանյան հասարակական կարծիքի ուսումնասիրության կենտրոնը (ՀՀԿՀԿ) հարցում էր անցկացրել Սանկտ Պետերբուրգի բնակիչների շրջանում՝ համերգի նկատմամբ նրանց վերաբերմունքի վերաբերյալ։
Ռուսական լրատվամիջոցները նաև հաղորդել են, որ «Գազպրոմ Արենա» կայքը դադարեցրել է աշխատանքը՝ Քանյե Ուեսթի համերգի չեղարկման մասին հաղորդագրությունների պատճառով։ Ավելին, ռուսները այժմ չեն կարողանում վերադարձնել իրենց տոմսերը։