Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Վրաստանի «Առաջին ալիքին»
![]() 964 Հինգշաբթի, 10 մայիսի, 2018 թ., 15:20 Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հարցազրույց է տվել Վրաստանի «Առաջին ալիքին», որտեղ, մասնավորապես խոսել է Հայաստան-Վրաստան երկկողմ հարաբերությունների մասին: «Վրաստանը բարեկամ երկիր է: Վրաստանի և Հայաստանի եղբայրական հարաբերությունները պետք է զարգացում ապրեն, քանզի մենք եղբայրական երկրներ և գործընկերներ ենք: Մեր կուսակցության ծրագրում Վրաստանը որոշիչ դեր ունի Հայաստանի համար: Կարծում եմ, մեր հարաբերությունները պետք է զերծ լինեն աշխարհաքաղաքական գործոններից և ազդեցությունից, որոնք, ցավոք, ոչ միշտ են դրական»,- հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը: «Հայաստանը և Վրաստանը պետք է խորացնեն հարաբերությունը բոլոր ուղղություններով, ինչպես տնտեսական և քաղաքական, այնպես էլ մեր երկու ժողովուրդների միջև»,- ընդգծել է Նիկոլ Փաշինյանը վրացական «Առաջին ալիքին» տված հարցազրույցում: |