«Զաքիր Հասանովի երևակայության բացակայությունը թանկ է նստում ադրբեջանցիների վրա». Աշոտ Ասատրյան
![]() 613 Շաբաթ, 12 հունվարի, 2019 թ., 16:20 Ռազմական վերլուծաբան Աշոտ Ասատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Զաքիր Հասանովի երևակայության բացակայությունը թանկ է նստում ադրբեջանցիների վրա։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի մոտ առաջնագծում կատարվող դեպքերի սցենարների սով է նկատվում, այդ պատճառով վերջինս անցել է հին սցենարների բեմականացմանը։ Հունվարի 6-ին Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարեց, որ իբր հայկական կողմից կրակել են իրենց դիրքերի վրա և խոցել են քաղաքացիական տեխնիկա, որը աշխատանքներ էր կատարում առաջնագծից 450 մետր հեռավորության վրա։ Այս սցենարը երևի ամենաշատն է հավանել Հասանովը ու դրա համար արդեն հունվարի 12-ին հայտարարություն են տարածում, որ նույն հատվածում նմանատիպ քաղաքացիական տեխնիկա է խոցվել հայկական բանակի կողմից, սակայն այս անգամ տեխնիկա աշխատանքներ է կատարել հենց առաջնագծի խրամատում։ Զաքիր Հասանովի, եթե այսպես շարունակի, ապա Ադրբեջանում քաղաքացիական որևէ տեխնիկա, մասնավորապես էսկավատր, չի մնա»: |