«Ակնհայտ անհեթեթ մեղադրանք են ներկայացնում Ռոբերտ Քոչարյանին». Էդուարդ Շարմազանով
![]() 1800 Չորեքշաբթի, 13 փետրվարի, 2019 թ., 11:10 ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նախօրեին Ալիև-կրտսերը հերթական անգամ հայտարարել է, որ Արցախի խնդիրը պետք է լուծվի բացառապես Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում։ Ավելին, նա նշել է, որ ադրբեջանցիները թեʹ բանակցային գործընթացում և թեʹ մարտի դաշտում ունեն առավելություն։ Ալիևի հակահայկական հայտարարությունների ֆոնին՝ Հայաստանի իշխանությունները համերաշխության և միասնականության միջավայր ձևավորելու փոխարեն, ընդհակառակը, նոր, ակնհայտ անհեթեթ մեղադրանք են ներկայացնում Արցախի հերոս Ռոբերտ Քոչարյանին։ Սա անթույլատրելի և վտանգավոր գործողություն է, որը հաստատ չի սպասարկում հայության ու մասնավորապես արցախահայության շահերը։ Հ.Գ. Արցախի առաջին և Հայաստանի երկրորդ նախագահն անազատության մեջ է։ Սա ամոթալի է...»: |