«Մի քանի ակնհայտ ճշմարտություններ, որոնք չեն ընկալվում մեր հանրության կողմից». Բորիս Նավասարդյան
![]() 558 Երկուշաբթի, 04 մարտի, 2019 թ., 16:30 Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Մի քանի ակնհայտ ճշմարտություններ, որոնք, ըստ տեղի ունեցող բանավեճերի և մեկնաբանությունների, դեռ (կամ արդեն) չեն ընկալվում մեր հանրության կողմից. 1. Ցանկացած անձ, անկախ զբաղմունքից և տվյալ հարցում կոմպետենտությունից իրավունք ունի դատողություններ անել ցանկացած ոլորտի մասին, այդ թվում քաղաքականությունից; 2. Եթե լսարանին հետաքրքրում են այդ դատողությունները, ապա այդ լսարանը սպասարկող լրատվամիջոցը կարող է դրանք տարածել: Սահմանափակումների ենթարկվում է միայն օրենքով արգելված բովանդակությունը: Հակառակ մոտեցումը՝ գրաքննություն է: 3. Մասնավոր, համապատասխամ թեմայի հետ անմիջական առնչություն չունեցող անձի սուր, սուբյեկտիվ, կողմնակալ, նույնիսկ սադրիչ դատողությունները հասուն հասարակությունում չպետք է դառնան հալածանքների առիթ: 4. Մինչև 1988֊ը Հայաստանում հայերը ադրբեջանական մուղամ ավելի շատ էին լսում, քան դրանից հետո»: |