ԵԿՄ նախագահ Սասունի Միքայելյանը հակասեց ընդդիմադիր Սասուն Միքայելյանին․ «Իրավունք»
![]() 508 Երեքշաբթի, 09 ապրիլի, 2019 թ., 10:05 «Երկրապահ կամավորականների միության» 12-րդ արտահերթ համագումարում 184-ից 25 հոգի դարձած վարչության անդամները ԵԿՄ նախագահ ընտրեցին ազատամարտիկ, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանին: Մի մարդու, ով ընդամենը նախորդ տարվա հունիսի 7-ին լրագրողների հետ զրույցում վստահեցնում էր, թե «Որ խնդրեն, աղաչեն, պաղատեն էլ, չեմ ուզում դառնալ ԵԿՄ նախագահ»: Թե ինչ փոխվեց այս ամիսներին Ս. Միքայելյանի կյանքում, որ որոշեց իր խոսքը դրժել, թվում էր, որ համագումարի ժամանակ նա կբերի ծանրակշիռ պատճառաբանություն: Սակայն ամբիոնից հայտարարեց. «Այսօր այս պաշտոնում պատասխանատվություն եմ վերցրել վերջին ժողովում մեծ թվաքանակով մասնակցած իմ ընկերների, իմ մարտական ընկերների պահանջով: Եվ ես ոչ մի բարոյական իրավունք չունեի մերժելու այդ մարդկանց ու մարտական ընկերներին»: Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք թերթի այսօրվա համարում։ |