«Միամտություն կլինի նման ենթադրությունը». Արթուր Սաքունց
![]() 491 Չորեքշաբթի, 26 հունիսի, 2019 թ., 13:05 Իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «ՌԴ դեսպանը հանդիպում է Ռ. Քոչարյանի հետ, հետո անցնում է ՍԴ նախագահի վրայով, հետո գլխավոր դատախազի մոտով, հետո՞... Կհասնի՞ ՀՔԾ, ՔԿ, ԱԱԾ... Այդքան շա՞տ են շահագրգռված ՀՀ-ում դատաիրավական համակարգի ժողովրդավարական բարեփոխումներով, իհարկե, ոչ, միամտություն կլինի նման ենթադրությունը. իրենք հաստատ նման արժեքներ ու մոտեցումներ չունեն։ Այդ դեպքում, գուցե՞ ցանկանում են իմանալ, սովորել, իրենց մոտ հաշվի առնելու համար, իհարկե, ոչ. չափից դուրս մեծամիտ են նման խնդիր տեսնելու համար։ Մնում է ենթադրել՝ շատ են անհանգիստ, որ հանկարծ ՀՀ-ում անկախ դատարան չստեղծվի, դատաիրավական արդյունավետ գործող մարմիններ չստեղծվեն՝ ՀՀ-ում հենց իրենց կոռուպցիոն, հակաիրավական գործունեության փաստերը չբացահայտելու մտահոգությունից»։ |