Առաջիկա օրերին ԱՄՆ-ը Սիրիայից դուրս կբերի իր զորքերը․ Reuters
Միացյալ Նահանգներն առաջիկա օրերին պատրաստվում է զորքերի մեծ մասը դուրս բերել Սիրիայի հյուսիսից: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ վարչակազմի իր աղբյուրներին:
Ըստ Reuters-ի՝ Վաշինգտոնը քննարկում է զորքերը դուրս բերելու մի քանի տարբերակ, բայց, ամենայն հավանականությամբ, զորքերի մեծ մասի դուրսբերումը տեղի կունենա առաջիկա օրերին:
Նախօրեին Պենտագոնի ղեկավար Մարկ Էսպերը հայտարարել էր, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրամանով Սիրիայից դուրս կբերվի 1000 զինվորական:
Reuters-ի փոխանցմամբ, ամերիկյան զորքերի ամբողջական դուրսբերումը Սիրիայի հյուսիսից կարող է տևել մինչև երկու շաբաթ: