«Իսկ անմեղսունակ Նիկոլը թող հանգ սարքելով ոտանավոր կարկատի». Նաիրի Բադալյան
![]() 548 Ուրբաթ, 14 փետրվարի, 2020 թ., 22:40 Քաղաքագետ Նաիրի Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հենց նոր կարդացի, որ Արցախում այսօր նորից հայ զինվոր է սպանվել: Դարձյալ հայերի ձեռքով: Վերջին 44 օրում՝ արդեն 11-րդը: Ինձ արդեն սկսում է լրջորեն թվալ, որ սա արդեն հատուկ ծրագրով դիվերսիա է հայոց պետականության դեմ, որով փորձ է կատարվում բարոյալքել, կազմալուծել ու կազմաքանդել Հայաստանի բանակը, առնվազն նրա Արցախի հատվածը մեն մի հատիկ նպատակով. որպեսզի հայտարարվի, թե Հայաստանի բանակն ի վիճակի չէ ապահովելու Արցախի անվտանգությունը և դրա համար ԼՂՀ կառավարությունը դիմում է Ռուսաստանին՝ Արցախում ռուսական բանակային կորպուս մտցնելու խնդրանքով կամ որ նույնն է՝ Արցախը փաստացի Ռուսաստանի կազմ մտցնելու խնդրանքով: Եվ ուզում եմ հասկանալ, թե սա միայն Արցախի իշխանությունների ինքնագլուխ ազգային ու պետական դավաճանությունն է, թե՞ Հայաստանի իշխանությունն էլ այդ դավաճանական ծրագրում մասնակցություն ունի… Իսկ անմեղսունակ նիկոլն այդ ընթացքում թող հանգ սարքելով ոտանավոր կարկատելու 13 տարեկանի մակարդակի «բորբ» փորձեր անի… որ մեծանա, օպերա էլ կգրի»: |