«Հարյուրից ավելի ոստիկաններ ներխուժել են Վստրեչի Ապերի տուն». Երվանդ Վարոսյան
![]() 520 Հինգշաբթի, 05 մարտի, 2020 թ., 10:35 Փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր, գիշերը ժամը 02.40-ի սահմաններում, ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցների կողմից տեղի է ունեցել հարձակում Արամ Վարդանյանին և նրա հարազատներին պատկանող Արցախի փողոցի 17 հասցեում գտնվող տների վրա։ Ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցներ շրջափակել են նշված հասցեում գտնվող բազմաթիվ տներ, ապօրինի, առանց թույլտվության, ոչինչ չբացատրելով, որևէ փաստաթուղթ չներկայացնելով, կոտրելով դռներն ու պատուհանները, հատուկ սարքերի միջոցով կտրելով ճաղավանդակները, ներխուժել են նշված տները, որի ընթացքում նաև կատարել հափշտակություն։ Անգամ տանը մանկահասակ երեխայի առկայությունը չի կանգնեցրել ոստիկաններին շարունակել զենքի օգտագործմամբ ապօրինությունները, որի հետևանքով երեխայի առողջությանը պատճառվել է լուրջ վնաս։ Լուսինե Սահակյան Նշենք, որ Արամ Վարդանյանը հայտնի է որպես «Վստրեչի Ապեր»: |