«ՀՀ-ում ամենահայտի փեսացուն մեդիա դաշտում մեդիա արքա է». Ալեն Սիմոնյան
![]() 357 Չորեքշաբթի, 25 մարտի, 2020 թ., 16:15 «Ոչ, տիկին Կոստանյան, հենց հավասար պայմաններ են ստեղծվում, որովհետև ըստ մամուլի հրապարակումների և շատ հայտնի տեղեկությունների, ՀՀ-ում ամենահայտնի փեսացուն՝ Միքայել Մինասյանը, հայտնի Միշիկ անձնավորությունը մեդիա դաշտում հանդիսանում է մեդիա արքա է: Ինքը իր հեռուստաընկերություններով մնացած հեռուստաընկերություններին կպցնում է իրար, չափում է և վաճառում իր չափած միավորներին: Ի դեպ, այդ չափման եղանակը շատ մեծ կասկածներ է առաջացնում: Օրինակ՝ եթե «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունը հանկարծ գովազդի մի պայմանագիր է ստանում, այդ նույն գովազդատուն պետք է այն ընկերություններին պատկանող հեռուստաընկերությունում 30 տոկոս ավելի վճարի: Բա՞, այ սա ենք փոխում». մարտի 25-ին ԱԺ նիստում «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը: |