Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարարը դատապարտվել է 5 տարվա ազատազրկման
Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Օկրուաշվիլին դատապարտվել է 5 տարվա ազատազրկման: Համապատասխան որոշումը կայացրել է Թբիլիսիի դատարանը, գրում է Кавказский узел-ը։
«Հաղթանակած Վրաստան» կուսակցության առաջնորդ Օկրուաշվիլին ձերբակալվել էր 2019 թվականի հուլիսի 25-ին: Օկրուաշվիլին մեղավոր էր ճանաչվել 2019 թվականի հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը խորհրդարանի շենքի վրա հարձակմանը մասնակցելու մեջ: Նշվում է, որ ցուցարարների կողմից խորհրդարան ներխուժելու փորձի ժամանակ հարյուրավոր մարդիկ ծանր վիրավորվել են: