«1,5 միլիոն դրամ աշխատավարձ ստացող Ֆինանսների նախարարն ասում է՝ փող չկա». Էդմոն Մարուքյան
![]() 385 Երեքշաբթի, 28 ապրիլի, 2020 թ., 14:50 «Մայիսի 14-ին, երբ մարդկանց ասես՝ գնա աշխատանքի, հազարավոր մարդիկ հայտնաբերելու են, որ իրենց աշխատատեղերը չկան». ապրիլի 28-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման կանխատեսում արեց ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը: Ըստ նրա՝ այդ մարդիկ լինելու են նրանք, ովքեր աշխատել են հյուրանոցներում, զբոսաշրջային ընկերություններում: Անդրադառնալով ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝ իր առաջարկին տված պոպուլիզմ գնագատականին, Մարուքյանն ասաց, թե իրենց առաջարկը կլիներ պոպուլիզմ, եթե գումարը չլիներ, իսկ իրենք օդից առաջարկեին: «Ֆինանսների նախարարն ապատեղեկատվություն է տարածում, երբ ասում է՝ ազատ փող չկա: Այդ հաշվի վրա անցյալ տարվա կապիտալ չիրականացված շինարարության արդյունքում կա 380 մլրդ դրամ: Դա ժողովրդի փողն է, որը կառավարությունը չի ուզում ժողովրդին տալ»,- պնդեց պատգամավորը: Նրա գնահատմամբ՝ «պոպուլիզմը հենց այն է, որ 1,5 միլիոն դրամ աշխատավարձ ստացող Ֆինանսների նախարարն ասում է՝ փող չկա»։ |