«Արցախի դատախազությունը մեր դիմումներով ևս երկու գործ է հարուցել». Դանիել Իոաննիսյան
![]() 311 Հինգշաբթի, 14 մայիսի, 2020 թ., 09:20 «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ հիմնադիր, ծրագրերի համակարգող, Հանրային խորհրդի անդամ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Արցախի դատախազությունը մեր դիմումներով ևս երկու գործ է հարուցել Արցախի Հանրապետության դատախազությունը վերացրել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» հաղորդման հիման վրա ոստիկանությունում կայացված՝ քրեական գործեր հարուցելու երկու որոշումներ, դրանցով հարուցել է քրեական գործեր և դրանք ուղարկել նախաքննության (քննչական կոմիտե): Դեպքերից մեկը վերաբերում է ընտրությունների առաջին փուլում ընտրողների ցուցակում ոստիկանության ծառայող(ներ)ի կողմից կատարված կեղծիքին: Սա այն դեպքն է, որը պատահաբար էինք բացահայտել և որի մասին ոստիկանությունն ինքն իրեն արդարացնող անհեթեթ հաղորդագրություն էր տարածել: Մյուս դեպքը վերաբերում է ընտրությունների երկրորդ փուլի ժամանակ Ստեփանակերտի 1/27 տեղամասում մեր կողմից արձանագրված քվեաթերթիկների կարուսելին: Արցախում ընտրական հանցագործություններ գործած (առնվազն՝ դրանց վրա բռնված) բոլոր անձինք պետք է կրեն քրեական պատասխանատվություն»: |