Սակավաթիվ հավաք՝ Գլենդելի քաղաքապետարանի դիմաց
Քաղաքագետ-իրավաբան Ռոբերտ Մարգարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որին կից գրել է. «Հանրահավաք՝ Գլենդելի քաղաքապետարանի դիմաց՝ հաջակցություն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջոցով Հայաստանում իրականացվող «բարեփոխումների» և ներքաղաքական այլ գործընթացների: Հունիս 28, 2020 թվական»:
Տեսանյութում նա հայտնում է, որ երեկ հայտարարված հանրահավաքը սակավամարդ է եղել. «Նախատեսված ժամից անցել է մոտ 1 ժամ 40 րոպե, սակայն մարդիկ սակավաթիվ են: Երկու տարի առաջ նման կոչերին, հանրահավաքներին արձագանքում էին հազարավոր գլենդելահայեր»։