«Հայաստանն այլևս որևէ պատերազմում պարտվելու իրավունք չունի». Նորայր Նորիկյան
![]() 329 Հինգշաբթի, 23 հուլիսի, 2020 թ., 00:30 Փաստաբան Նորայր Նորիկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ես պատերազմ չեմ ուզում, ես խաղաղություն եմ ուզում... Բայց նաև գիտակցում եմ, որ Արդբեջանը չի հասկանում խաղաղության լեզուն... Նա միայն Արցախը չի ուզում, նա ուզում է, որ մենք առհասրաակ չլինենք... Համենայնդեպս ես սկսել եմ այդպես հասկանալ՝ վերջին տարիներին ուշադիր լսելով այդ երկրի ղեկավարի խոսքերը... Ուստի, խնդրում եմ, եկեք առհասարակ մեր մտածողությունից հանենք հող հանձնելու մասին ամենափոքրիկ ակնարկն անգամ... Բոլորը քաջ գիտակցում են, որ միակողմանի զիջում չի լինելու, որ հարցը կարող է լուծվել բացառապես մի դեպքում, եթե Ադրբեջանն ընդունի Արցախի և նրա ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի ապահովումն իր հայրենիքում հարատև ապրելու անվտանգ երաշխիքի պայմաններով... Ժողովու՛րդ, Հայաստանն այլևս որևէ պատերազմում պարտվելու իրավունք չունի...»: |