ԶԼՄ-ները նորից լուր են տարածել, որ Կիմ Չեն Ինը կոմայի մեջ է
Հյուսիսային Կորեայի նախագահ Կիմ Չեն Ինը գտնվում է կոմատոզ վիճակում: Այս մասին հայտարարել է New York Post-ը՝ հղում անելով Հարավային Կորեայի նախկին նախագահի օգնական Չանգ Սոն Մինին:
Վերջինս տվյալներ է ստացել հարավկորական հետախուզությունից, որոնց համաձայն՝ առաջնորդի 33-ամյա քույրը՝ Կիմ Ե Չժոնն է ղեկավարում երկիրը, թեև պաշտոնապես այդ պաշտոնին չի նշանակվել:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Կիմ Չեն Ինն իր պարտականությունների մի մասը տվել է իր օգնականներին, այդ թվում՝ քրոջը:
3507:42
«Ստեփանավանի բարձրաստիճան պաշտոնյան լրագրողին ասում է՝ հացի փռի աշխատող է». Տիգրան Դավուդյան
7303:06
«Հետևողական եմ լինելու, որպեսզի օրենքի ողջ խստությամբ պատժվեն». Գառնիկ Դանիելյան
«Հունիսի 3-ին, 19:00-ին, Հանրապետության հրապարակում մեծ հանրահավաք կունենանք». Արամ Վարդևանյան (տեսանյութ)