«Պետք է Կառավարությունը փոխվի, եթե չէ՝ ընկնելու ենք անդունդը». Գագիկ Ծառուկյան
![]() 418 Հինգշաբթի, 10 դեկտեմբերի, 2020 թ., 23:40 «Ինձ համար անձերը կապ չունեն, կապ ունի արդյունքը, իրականությունն այն է, որ այսօր այս ճակատագրին արժանացանք»,- մի շարք լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ խոսելով պատերազմի ընթացքում Կառավարության սխալների, դրա հետևանքների և Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին: Անրադառնալով վերջին շրջանում առաջացած խնդիրներին՝ Արցախի պատերազմին, հանձնված հողերին, Ծառուկյանն ասաց. «Հունիսի 5-ին ներկայացրել եմ, ասել եմ, որ մենք անդունդի եզրին կանգնած ենք սոցիալական, տնտեսական, քաղաքական, համաճարակի և Արցախի հարցով, որ պետք է ամբողջ Կառավարությունը փոխվի, եթե չէ՝ մենք ընկնելու ենք անդունդը...: Էսօր ինքնահավան երիտասարդներն են խոսում հայ ազգի ճակատագրի մասին: Կա՛մ չեն հասկանում, չեն տիրապետում, կա՛մ իրենք գիտակցելով են բերել, սրան հասցրել: Երկուսից մեկն է, թող իրենք պատասխանեն: Նորից եմ ասում՝ անձերն ինձ համար կապ չունեն, այսօր երկրի այս վիճակի համար պատասխանատու է Կառավարությունը»,- ասաց Ծառուկյանը: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |