«Սա պետական կառավարման համակարգի դեֆոլտ է». Խոսրով Հարությունյան
Չորեքշաբթի, 16 դեկտեմբերի, 2020 թ., 23:50
«Թեպետ պատերազմական գործողությունները դադարել են, Հայաստանը շարունակում է պարտվել, նոյեմբերի 10-ի տխրահռչակ եռակողմ հայտարարությունից հետո առայսօր զիջում ենք բոլոր հարցերում․ իշխանությունների այնպիսի անգործություն է, որ նոր գերեվարվածներ կան, նոր տարածքային զիջումների ենք գնում արդեն ՀՀ-ի տարածքից»,- «Արմնյուզ»-ի եթերում ասել է ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ, նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանը:
Նրա խոսքով՝ այն ինչ այժմ կատարվում է Հայաստանում պետական կառավարման համակարգի դեֆոլտ է. «Առկա պետական ինստիտուտներն այլևս ունակ չեն իրավիճակին համարժեք որոշումներ կայացնելու, կորցրել են այդ կարողությունը...։ Նիկոլ Փաշինյանն է պատասխանատու ռազմագերիների և անհետ կորածների հարցերի լուծումների համար, նա պետք է ամենօրյա ռեժիմով քննարկումներ ունենար ՌԴ նախագահի հետ։ Ամենահրատապ հարցը քո քաղաքացու, քո զինվորի կյանքն է»,- ասել է քաղական գործիչը: