«Սյունիքն Ադրբեջանի համար ավելի կարևոր է, քան՝ Արցախը». Վազգեն Մանուկյան
![]() 296 Ուրբաթ, 18 դեկտեմբերի, 2020 թ., 21:50 «Հայաստանն այսօր ինքնիշխան պետություն չէ, նրա հետ վարվում են այնպես, ինչպես ուզում են, մեր սահմաններին պետք է զորք կանգնի, բայց մեր սահմանները որոշում է Ադրբեջանը, մենք որևէ դիմադրություն չենք ցուցաբերում»,- «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Հայրենիքի փրկության» շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը: Նրա խոսքով՝ սերունդների աշխատանքը ջուրն է նետվել, Նժդեհի պահած և պանթուրքիզմի ճանապարհը փակած Սյունիքն այսօր բաց է: Մանուկյանի համոզմամբ՝ Սյունիքն Ադրբեջանի համար ավելի կարևոր է, քան՝ Արցախը: «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանավարումից մեկ ամիս անց ես ասում էի՝ Արցախի համար այնքան չեմ վախենում, որքան՝ Սյունիքի։ Թուրքերի ախորժակը չի փակվելու, Սյունիքն իրենց համար շատ կարևոր է։ Մեր բանակն այսօր զրոյական վիճակում է, պետք է շտապ գնալ եռակողմ բանակցությունների՝ ՀՀ-ՌԴ-Ադրբեջան։ Փաշինյանն ինչպե՞ս պետք է Ալիևի հետ բանակցի։ Պարտված, խեղճացած մարդը չի կարող բանակցել»,- ասել է նա: