«Արայիկը մոռացել է մեզ». քաշաթաղցիները՝ իրենց խնդիրների մասին. «Ժամանակ»
![]() 189 Հինգշաբթի, 24 դեկտեմբերի, 2020 թ., 09:20 «Ժամանակ» թերթը գրում է. «Արցախի Քաշաթաղի շրջանի մի քանի տասնյակ բնակիչներ կացարանի խնդիր ունեն։ Մեզ հետ զրուցած քաշաթաղցիները հայտնեցին, որ ժամանակավոր Երևանում են բնակվում՝ մեկը բարեկամի տանը, մյուսը՝ հյուրանոցում, երրորդը՝ վարձով։ Բոլորն էլ դժգոհում էին, որ պատշաճ օգնություն չեն ստացել, թոշակ ու բնակարանային վարձի փոխհատուցում չեն ստացել: Մինչդեռ Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար Մուշեղ Ալավերդյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ Քաշաթաղի շրջանի յուրաքանչյուր բնակչի խնդրին անհատապես ծանոթանալու են և հնարավորության դեպքում փորձելու են օգնել։ Բնակչության և տեղահանվածների թիվը նույնն է, բայց մոտ 8 հազար մարդու մասին է խոսքը: Քաշաթաղցիներից շատերը վրդովված էին Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանից՝ նշելով, որ ընտրություններից առաջ նա վազելով էր գալիս, իսկ այսօր մոռացել է քաշաթաղցիներին»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |