«Դա միակ միջոցն է, որով կկարողանանք ազատվել Սյունիքը Երևանից անջատելու ծրագրի սպառնալիքից». Զ. Փոստանջյան
![]() 455 Ուրբաթ, 25 դեկտեմբերի, 2020 թ., 19:25 «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ուշադրություն. Սյունիքը մեր լինելիության երաշխավորն է Բոլոր բանական հայերը շարունակում են պնդել, որ ամբողջ ճակատով պետք է իրականացնել սրբող-մաքրող հարձակում և դիրքավորում Սյունիքում: Դա միակ միջոցն է, որի շնորհիվ կկարողանանք ազատվել Սյունիքը Երևանից անջատելու ծրագրի սպառնալիքից: Մենք տեսնում ենք թուրքահաճո Նիկոլը առարկում է, շարունակում է մեր անունից հնազանդություն և հավատարմություն հայտնել թուրքերին: Քարտեզում զետեղված է Անդրկովկասի Խորհրդային Ֆեդերատիվ Սոցիալիստական Հանրապետությունում (1922-1936) ընդգրկված Խորհրդային Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի հետ մեր երկու սահմանները, որն ունեցել ենք մինչև Իրանը Թուրքիայի հետ կփոխանակեր փոքր Մասիսը և շուրջ 10 կիլոմետր Նախիջևանի սահմանը՝ այն տրամադրելով Թուրքիային: Տես՝ քարտեզի Դավալու և Յանջա նշումները»: |