Արա Այվազյանն ու Սերգեյ Լավրովը մի շարք հարցեր են քննարկել
![]() 299 Չորեքշաբթի, 30 դեկտեմբերի, 2020 թ., 19:50 ՀՀ արտաքին գործերի նախարար նախարար Արա Այվազյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Տեղեկությունը հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։ «Ի շարունակություն օրերս կայացած զրույցի՝ ԱԳ նախարարները մտքեր փոխանակեցին նաև տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության և անվտանգության հարցերի շուրջ, քննարկեցին ԼՂ հակամարտության գոտում կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանման և Արցախում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված քայլերը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։ Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հեռախոսազրույցի առանցքում հայ-ռուսական օրակարգի մի շարք հարցեր են եղել։ Հայ և ռուս պաշտոնակից գործընկերները գոհունակությամբ ընդգծվել են երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցության բարձր դինամիկան։ Կարևորվել է, որ գալիք տարում այն ավելի պետք է զարգացվի։ |