Առաջիկա յոթ տարիներին ո՞ր հեռուստաընկերություններն են եթերում լինելու. «Մեդիա պաշտպան»
![]() 429 Ուրբաթ, 15 հունվարի, 2021 թ., 14:10 «Մեդիա պաշտպան»-ը հայտնում է. «ԱԹՎ-ն բարելավել է դիրքերը՝ մայրաքաղաքայինից դառնալով հանրապետական, Հ2-ն այլևս հանրապետական հեռուսատալիք չէ: Ֆրինյուզը դարձավ մայրաքաղաքային հեռուստաալիք: Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը փակ և գաղտնի ռեժիմով բաշխեց հանրապետական և մայրաքաղաքային սփռման սլոթերի համար դիմած հեռուստաընկերությունների միավորները: Մրցույթի վերջնական արդյունքները կամփոփվեն երեք օրվա ընթացքում: Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամները վարկանիշային քվեարկությամբ որոշում են, թե առաջիկա յոթ տարիներին որ հեռուստաընկերություններն են եթերում լինելու: Հանրապետական ծածկույթի մրցույթին մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել 12 ընկերություն, որից 9-ը միաժամանակ նաև մայրաքաղաքային մրցույթին: Սական, մինչև մրցույթը երկու ընկերություն («Սկիզբ մեդիա» հեռուստաընկերությունը և «Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ) հետ էին կանչել իրենց հայտերը: Մնացած տասը ընկերությունները մասնակցում էին մրցույթին՝ 5 սլոթի համար: |