«Եթե ընդդիմությունը դեմ է արտահերթ ընտրություններին, ուրեմն էս գլխից արձանագրում են իրենց պարտությունը». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 250 Չորեքշաբթի, 20 հունվարի, 2021 թ., 18:30 «Ինձ համար զարմանալի կերպով առնվազն խորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչները մերժում են արտահերթ ընտրությունների առաջարկը և, հետևաբար, իշխող ուժի համար այդքան էլ տրամաբանական չի, որ իշխող ուժն ինքը իր համար անի ընտրություններ»,- այսօր ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Ըստ նրա՝ ընդդիմության նման դիրքորոշումը նշանակում է՝ վերջիններն արձանագրում են իրենց պարտությունը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում: Անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը հետարքրքվեց՝ «Ի վերջո, կտա՞ք հրաժարական», ինչին ի պատասխան Փաշինյանն ասաց. «Իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին ու իշխանության վերաբերյալ որոշումները պետք է կայացնի ժողովուրդը, մենք չենք անի այնպիսի քայլ, որը ժողովրդին կզրկի իշխանության վերաբերյալ որոշումներ կայացնելու հնարավորությունից ու լծակներից և իշխանության հարցը կտեղափոխի փակ սենյակներում քննարկումների տրամաբանություն»։ |