«Եթե պատերազմով պայմանավորված՝ որևէ ոստիկան ազատման դիմում կգրի, ապա նա ոստիկանությունում տեղ չունի». Արա Ֆիդանյան
![]() 332 Չորեքշաբթի, 27 հունվարի, 2021 թ., 13:35 «Եթե պատերազմով պայմանավորված՝ որևէ ոստիկան ազատման դիմում կգրի, ապա, կարծում եմ, նա ոստիկանությունում տեղ ունենալու իրավունք չունի»,- այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանը: Դիտարկմանը, թե ճնշումների պատճառով ոստիկանները լքում են համակարգը, Ֆիդանյանը պատասխանեց. «Որևէ հստակ ճնշումների մասին ոչ ոք չի բարձրաձայնել: Դա աբսուրդի ժանրից է: Ասեմ ավելին՝ յուրաքանչյուր հանդիպման ժամանակ ոստիկանության ղեկավարությունը բարձրաձայնում է այն հարցը, որ ոստիկանությունն ապաքաղաքականացված կառույց է, և ոչ ոք իրավունք չունի ներգրավելու քաղաքական գործընթացների մեջ»: Հարցին, թե ճիշտ են տարածված տեղեկությունները, ըստ որի վարչապետի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը փոխոստիկանապետի պաշտոն է ստանալու, Ֆիդանյանը պատասխանեց, որ նման տեղեկություն ինքը չունի: |