«Ընտրությունների ուրվականն է շրջում Հայաստանում». Վահան Բաբայան
Շաբաթ, 06 փետրվարի, 2021 թ., 16:45
Ռեֆորմիստների կուսակցության ղեկավար Վահան Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Չի կարող իշխանությունը չիմանալ, որ նրա ռեյտինգը զրո է, կամ զրոյին մոտ, չի կարող նման ռեյտինգային վիճակում գտնվող իշխանությունը հաղթել ընտրություններում, խնդիրն այլ է:
Առաջին անգամ Հայաստանում ձևավորվել է ներկայանալի և արհեստավարժ արտախորհրդարանական քաղաքական «հավաքական», որը անկախ տարբեր գնահատականներից, ավելի մրցունակ է, քան ամբողջ խորհրդարանը միասին վերցրած: Արտահերթ անցկացնելու Նիկոլի խայծը հիմնականում իրավիճակից շեղող քայլ է և շատ կասկածելի է, որ նման զրոյական ռեյտինգային վիճակում նա կգնա արտահերթի, այն էլ վերարտադրվելու նպատակով: Հասարակությունը այլևս չի ընտրի կեղծ պոպուլիստական օրակարգերը և թավիշը ստիպված կլինի նահանջել:
Այլ հարց է, որ հողատուն այս հարցը բերելով քննարկման, այն ժամանակ կիսափախած վիճակում էր և նման քայլով նա փորձ կատարեց օրակարգ թելադրողի դեր ստնձնել, բայց արդեն վաղուց դա իր մոտ չի ստացվում և հետաքրքիրն էլ այն է, որ դեռ որևէ հստակ բան չլինելով տարբեր տրամաչափի գործիչներ արդեն շտապում են հայտարարել իրենց առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու մասին, մի ընտրությունների, որը դեռ չկա»: