«Մինչ օրս նրա մահվան մեղավորներից ոչ ոք պատասխանատվության չի ենթարկվել». Սասնա Ծռեր
Երեքշաբթի, 16 մարտի, 2021 թ., 15:50
Սասնա Ծռեր համահայկական շարժումը հայտարարություն է տարածել. «2016 թվականի Սասնա Ծռերի ապստամբության օրերին չորս կողմից տեղացող կրակահերթերի տակ, ոստիկանական շղթան ճեղքելով, ապստամբներին հաց հասցրած Արթուր Սարգսյանին հայ ժողովուրդը ճանաչեց, սիրեց և ընդունեց որպես մեր ժամանակների հերոսի:
Արթուր Սարգսյանը, փաստորեն, երկրորդ անգամ, այն էլ՝ միայնակ, գրավեց ՊՊԾ գունդը՝ մեկ անգամ ևս ցույց տալով, որ ռեժիմը հոգեվարքի մեջ է:
Հաց Բերողը մարմնավորում էր այն բոլոր հատկանիշները, որոնք անհրաժեշտ էին մարդու, քաղաքացու և ազգի ազատագրման ու արժանապատիվ կյանքի հասնելու համար:
4 տարի առաջ ոճրագործ նախկին ռեժիմը տանջամահ արեց նրան և սպանեց՝ չներելով վրեժխնդիր եղավ:
Մինչ օրս նրա մահվան մեղավորներից և ոչ-ոք պատասխանատվության չի ենթարկվել:
Ներկայիս դավաճան իշխանություններն իրենց հերթին ամեն բան արեցին, որպեսզի նախորդ ռեժիմի ներկայացուցիչները ժամանակավոր փրկվեն արդար հատուցումից՝ այդպիսով հավասարապես կիսելով Հաց Բերողի սպանության պատասխանատվությունը:
Այնուամենայնիվ, համոզված ենք, որ արդար հատուցում լինելու է և ներկա ու նախկին դավաճաններն ու պետականության թշնամիները ոչ ուշ ապագայում կանգնելու են հայկական Նյուրնբերգի առաջ»: